Duyurular

Tek Pazar Programı – “Daha Sürdürülebilir ve Dirençli Bir Ekosisteme Geçiş – çağrısı

KOSGEB  AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden;

Bildiğiniz üzere, Başkanlık tarafından ulusal koordinasyonu yürütülen “İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı – COSME Programı” nın yerini, Tek Pazar Programı (TPP) – COSME Bileşeni almıştır. Tek Pazar Programı COSME Bileşeni Ulusal Katılım Anlaşması 31 Mart 2023 tarihinde Brüksel’de imzalanmış olup, 12 Mayıs 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Başkanlık Tek Pazar Programına ilişkin ulusal koordinatör kuruluş olarak yetkilendirilmiştir.

 Tek Pazar Programı, Tek Pazarı güçlendirmek amacıyla uygulamaya konulan AB tarihinin ilk mali programıdır. Tek Pazar Programına 2021-2027 yılları için toplam 4.2 milyar Avro bütçe tahsis edilmiştir. Bu kapsamda, Başkanlığımız, Ülkemizin programdan yararlanma durumunun arttırılmasına yönelik olarak, programın tanıtılması, çağrıların duyurulması, bilgilendirme, bilinçlendirme çalışmaları, teknik destek ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir. Projesi kabul edilen Türk yararlanıcılara ait bilgilerin mümkün olan en kapsamlı ve güncel şekilde izlenmesi ve sürece teknik destek sağlanması ise Başkanlığın öncelikleri arasında yer almaktadır.

 Tek Pazar Programı kapsamında “Daha Sürdürülebilir ve Dirençli Bir Ekosisteme Geçiş – Turizm KOBİ’lerinin Güçlendirilmesi – Transitioning to a more sustainable and resilient ecosystem – empowering tourism SMEs (SMP-COSME-2023-TOURSME)” proje teklif çağrısı yayımlanmıştır.

Detaylı Bilgi için tıklayınız.

Üyelerimize duyurulur.

OSMANİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI

İlgili Yazılar
Duyurularİhaleler

Menkul Mal Satış İlanı hk.

Osmaniye Defterdarlığı Gelir Müdürlüğü tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden…
Devamı
DuyurularHaberler

TRADE WINDS Avrupa/Avrasya 2024

ABD Ticaret Bakanlığının her yıl gerçekleştirdiği Trade Winds Forumu bu yıl…
Devamı
Duyurular

Gümrük Vergilerinin askıya alınması hk.

TOBB tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; AB ya da Türk firmaları tarafından…
Devamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicEnglishTurkish