Duyurular

IPARD III Programı 2. Başvuru Çağrı İlanı yayınlandı.

TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU Hatay İl Koordinatörlüğü tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden;

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından uygulanan  IPARD  III  Programı  2. Başvuru Çağrı  İlanı  yayımlandı. Başvuru Çağrı İlanının toplam destek bütçesi 80 Milyon Avro’ dur.

IPARD-III  Programı  2. Başvuru Çağrı  İlanı  döneminde, Çiftlik  Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi  ve  İş Geliştirme  Tedbiri  başlığı  altında  Bitkisel  Üretimin  Çeşitlendirilmesi,  İşlenmesi  ve  Pazarlanması, Arıcılık  ve  Arı  Ürünlerinin  Üretimi,  İşlenmesi  ve  Pazarlanması,  Zanaatkârlık  ve  Yöresel  Ürün İşletmeleri,  Kırsal  Turizm  ve  Rekreasyon  Faaliyetleri,  Kültür  Balıkçılığı,  Makine  Parkları  ile Yenilenebilir Enerji Tesisleri sektörlerinde sunulacak projelerin yapım işleri, makine-ekipman ile  hizmet alımları ve görünürlük harcamalarına yönelik giderlerinin desteklenecektir.

“IPARD-III  Programı  gereğince;  Çiftlik  Faaliyetlerinin  Çeşitlendirilmesi  ve  İş  Geliştirme  Tedbirinde hibe  oranı  yüzde  60  olup  genç  çiftçiler  ve  sertifikalı  organik  tarım  üreticileri  tarafından yapılacak yatırımlar için bu oran yüzde 70’e kadar çıkabilecek. Ayrıca projede atık yönetimi, yenilenebilir enerji ve döngüsel ekonomi  (atık malzemelerin verimli  şekilde  yeniden  kullanımı)  ile  ilgili  olarak  yapılacak harcamalar için de o harcamaya özel ilave olarak yüzde 10 oranında hibe desteği sağlanabilecek. Proje başvurularındaki toplam hibe oranı ise yüzde 75’i geçemeyecektir.

IPARD-III  Programı  2.  Başvuru  Çağrı  Dönemi  kapsamında,  yatırımcılar  proje  başvurularının  online sistem  kayıtlarını  12 Temmuz–16 Ağustos 2024  tarihleri  arasında  https://onlinebasvuru.tkdk.gov.tr/internet  sitesi  üzerinden  yapabilecekler.  Başvuru paketlerini  de  29  Ağustos  2024  tarihine  kadar  42 TKDK İl Koordinatörlüğü ve 39 ilde faaliyet gösteren TKDK İl İrtibat Ofislerine teslim edilmelidir.

İlan çağrı metni için tıklayınız.

Önemle duyurulur.

OSMANİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI

İlgili Yazılar
Duyurular

Taşıma Faaliyetleri Şikayetleri Hakkında

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; Bölge…
Devamı
Duyurular

TOBB 2025 yılı Ana Fuar Takvimi Başvuruları

TOBB tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; Yurt İçinde Fuar Düzenlenmesine Dair…
Devamı
DuyurularHaberler

Sanayi Abonelerine Özel İndirimli Elektirik Fırsatı!

Devamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicEnglishTurkish