Haberler

İLİMİZ KIRSAL KALKINMA PROGRAMI  (IPARD)  KAPSAMINA ALINDI.

OSMANİYE’YE TARIM VE KIRSAL KALIKINMAYI DESTEKLEME KOORDİNATÖRLÜĞÜ (IPARD)  MALİ DESTEK BÜROSU KURULUCAKTIR.

KONUYLA İLGİLİ  TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI VE TARIM ORMAN İL MÜDÜRÜ MUSTAFA İLMEÇ  BİR ARAYA GELEREK DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDULAR.

TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI Devrim Murat AKSOY  Yaptığı açıklaması;

 2008 yılından itibaren ülkemizde 42 ilde faaliyet gösteren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) artık ilimizde de faaliyet gösterecektir. TKDK Osmaniye Koordinatörlüğü ilimize hayırlı olsun

TKDK kırsal bölgelerde tarım ve tarımsal sanayi alanındaki faaliyetler ile geçimini sağlayan kişilere ve toplumlara, daha iyi koşullar altında yaşayıp daha iyi faaliyetlerde bulunulabilmesi için sunulan teşviklerdir. Yapılan maddi ve manevi yardımlarla birlikte kırsal alanlarda kalkınma sağlanması ve yapılan faaliyetlerden maksimum fayda elde edilmesi sağlanır.

TKDK destek oranları, kişilerin/işletmelerin yapacakları yatırımların büyüklüğüne göre değişmektedir. TKDK projeleri kapsamında yatırımcılara %40 ile %65 oranları arasında hibe desteği sunulmaktadır. Ayrıca yapılacak olan yatırlarda KDV muafiyeti sağlanacaktır.

TKDK Osmaniye Koordinatörlüğünün kurulmasında emeği geçen başta;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’ye, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit KİRİŞÇİ’ye, MHP Genel Başkan Baş Danışmanı Sayın Prof. Dr. Ruhi ERSOY’a,TKDK Genel Koorditörü Serkan DOĞAN’a Osmaniye AKP Milletvekillerimiz Sayın İsmail KAYA ve Sayın Mücahit DURMUŞOĞLU’na, Osamaniye Valimiz Sayın Dr. Erdinç YILMAZ’a, ,Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa İLMEÇ’e emeklerinden dolayı teşekkür ederiz dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa İLMEÇ yaptığı açıklamasıda;

‘’ İlimizin Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İPARD kapsamına alınması Osmaniye tarımı için çok önemli bir gelişmedir, İlimizde açılacak olan TKDK Koordinatörlüğünün tarımsal alanda yeni yatırımcı çekeceği, ilimiz ekonomisine katma değer sağlayacağı için büyük memnuniyet duyuyorum. TKDK koordinatörlüğü ile bu yıl içerisinde proje başvurularının alınacak olması ilimize yeni yatırımlar konusunda daha avantajlı bir konuma getirecektir.

Her alanda büyümeye inançlı olan Osmaniye’miz bu kapsamda yapılacak yeni projeler yeni yatırımlarla daha çok üreten ürettiğini işleyen, markalaşan ve pazar sorunu olmayan bir hal alacaktır. Geçtiğimiz yıllarda bu kapsamda proje yapan illerin kırsal kalkınmasının, tarıma dayalı sanayisinin, ekonomisinin ve istihdamının nereden nereye geldiğini çok iyi biliyoruz. Bu büyük bir fırsattır ve bu fırsatı hep birlikte en iyi şekilde değerlendireceğimize inancım tamdır. OSMANİYE Büyüyecek, sanayisiyle, Ticaretiyle, Tarımıyla, İşçisi ve Çiftçisi ile büyüyecektir.

Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

İlgili Yazılar
Haberler

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 114. Yönetim Kurulu Toplantısı

OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Murat AKSOY, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç YILMAZ…
Devamı
Haberler

“Osmaniye Yer Fıstığı”coğrafi işaret tescili alan 22. ürün oldu.

“Osmaniye Yer Fıstığı” Avrupa Birliği’nden coğrafi işaret tescili alan 22. ürün…
Devamı
Haberler

OTSO YÖNETİM KURULUNA ZİYARET

ROTA Eğitim Kurumları Yöneticisi Hasan ONAN, OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Murat…
Devamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicEnglishTurkish