Duyurular

DOĞAKA Teklif Çağrısı Duyurusu 2023 Yılı Yatırıma Davet Programı (DAVET)

T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, yürütmekte olduğu 2023 Yılı Yatırıma Davet Programı (DAVET) kapsamında uygun proje başvurularının alınması amacıyla ilana çıkmış bulunmaktadır. Programın temel amacı, TR63 Bölgesinde, Ajans tarafından hazırlanan ve www.yatirimadestek.gov.tr (https://www.yatirimadestek.gov.tr/yatirim-firsatlari) adresinde yayınlanan ön fizibilitesi hazırlanmış yatırım konularında yapılacak başvuruların desteklenmesidir.

Bu amaçla 2023 Yılı Yatırıma Davet Programı (DAVET) kapsamında

  • Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda; dışa bağımlılığı ve cari açığını azaltan, ithal ikamesi yaratan, yerlileştirmeye katkıda bulunan, ihracatı artıran, yeni istihdam yaratan, verimliliği ve katma değeri yüksek üretim yapan yatırımlar önceliklendirilmiştir

Program için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 100.000.000 TL olup, proje başına azami 15.000.000 TL ve yatırımda kullanılan öz sermayenin %10’u kadar destek sağlanacaktır. Program rehberi Ajansın web sayfasında yayınlanmış olup TR63 bölgesinde faaliyet gösteren Limited ve Anonim Şirketler Programa başvuru yapabilecektir. Program kapsamında her başvuru sahibi en fazla 1 proje başvurusunda bulunabilecektir.

Yatırıma Davet Programı İçin Ayrıntılı Bilgiler

Proje başvuruları e-devlet kimlik doğrulama ile erişilebilen Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) (https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr/) üzerinden alınacak olup, elektronik başvurular için son tarih 30 Aralık 2022 Saat 23.59’dur. Elektronik ortamda tamamlanan başvurulara ilişkin Taahhütnamenin e-imza ile imzalanması ya da e-imza ile imzalanamadığı hallerde Ajansa elden, posta ya da kargo ile teslimi için son tarih 6 Ocak 2023 Saat 17.00’dir.

Programlara ilişkin ilişkin rehber, toplantı takvimi ve diğer ilgili dokümanlara ilişkin detaylı bilgi için Ajans web sitesi www.dogaka.gov.tr’yi takip edebilirsiniz.

Program rehberi için tıklayınız.

İlgili Yazılar
DuyurularHaberler

UNDP Hibe Desteği Başvurusu

Değerli üyelerimiz; Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)ileOsmaniye…
Devamı
Duyurular

VERBİS Kayıt Yükümlülüğünde Değişiklik Yapılması hk.

TOBB tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; 18.08.2018 tarihli Resmî…
Devamı
Duyurular

Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı

TOBB tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; Ticaret Bakanlığı İhracat Genel…
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicEnglishTurkish