Duyurular

DOĞAKA 2023 Yılı Faizsiz Kredi Desteği Programları (MAKİNE,YAZILIM) İlanı Hakkında Duyuru

DOĞAKA tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden;

DOĞAKA’nın 2022 Yılı Çalışma Programı kapsamında 2023 Yılı Makine İmalat Sanayisinin Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (MAKİNE) ve 2023 Yılı Yazılım Sektörünün Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (YAZILIM) 09 Aralık 2022 tarihinde ilan edilmiştir.

     2023 Yılı Makine İmalat Sanayisinin Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı’ndan (MAKİNE), ilgili program rehberi ekinde sunulan NACE kodlarına sahip, TR63 Bölgesinde (Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye) faaliyet gösteren/gösterecek olan KOBİ’ler faydalanabilecektir. Toplam bütçesi 40.000.000 TL olan Program kapsamında, başvuru sahiplerinin TR63 Bölgesindeki Vakıflar Bankası Şubeleri üzerinden kullanacakları 300.000 TL ile 3.000.000 TL arasındaki kredi, Vakıflar Bankası  “Vinov” uygulaması aracılığıyla kullandırılacaktır.

2023 Yılı Yazılım Sektörünün Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı’ndan (YAZILIM), ilgili program rehberi ekinde sunulan NACE kodlarına sahip, TR63 Bölgesinde faaliyet gösteren/gösterecek olan KOBİ’ler faydalanabilecektir. Toplam bütçesi 15.000.000 TL olan Program kapsamında, başvuru sahiplerinin TR63 Bölgesindeki Vakıflar Bankası Şubeleri üzerinden kullanacakları 150.000 TL ile 1.500.000 TL arasındaki kredi, Vakıflar Bankası  “Vinov” uygulaması aracılığıyla kullandırılacaktır.

Her iki program için kullandırılacak kredi, ilk 6 ay geri ödemesiz, 18 ay taksitli toplam 24 ay içinde faizsiz olarak tahsil edilerek ilgili başvuru sahipleri desteklenecektir. Söz konusu destek programlarına ait başvuru rehberleri www.dogaka.gov.tr web adresinde yayınlanmıştır.

Üyelerimize önemle duyurulur.

OSMANİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI

İlgili Yazılar
DuyurularHaberler

UNDP Hibe Desteği Başvurusu

Değerli üyelerimiz; Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)ileOsmaniye…
Devamı
Duyurular

VERBİS Kayıt Yükümlülüğünde Değişiklik Yapılması hk.

TOBB tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; 18.08.2018 tarihli Resmî…
Devamı
Duyurular

Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı

TOBB tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; Ticaret Bakanlığı İhracat Genel…
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicEnglishTurkish