Duyurular

DOĞAKA 2023 Yılı Faizsiz Kredi Desteği Programları (MAKİNE,YAZILIM) İlanı Hakkında Duyuru

DOĞAKA tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden;

DOĞAKA’nın 2022 Yılı Çalışma Programı kapsamında 2023 Yılı Makine İmalat Sanayisinin Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (MAKİNE) ve 2023 Yılı Yazılım Sektörünün Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (YAZILIM) 09 Aralık 2022 tarihinde ilan edilmiştir.

     2023 Yılı Makine İmalat Sanayisinin Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı’ndan (MAKİNE), ilgili program rehberi ekinde sunulan NACE kodlarına sahip, TR63 Bölgesinde (Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye) faaliyet gösteren/gösterecek olan KOBİ’ler faydalanabilecektir. Toplam bütçesi 40.000.000 TL olan Program kapsamında, başvuru sahiplerinin TR63 Bölgesindeki Vakıflar Bankası Şubeleri üzerinden kullanacakları 300.000 TL ile 3.000.000 TL arasındaki kredi, Vakıflar Bankası  “Vinov” uygulaması aracılığıyla kullandırılacaktır.

2023 Yılı Yazılım Sektörünün Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı’ndan (YAZILIM), ilgili program rehberi ekinde sunulan NACE kodlarına sahip, TR63 Bölgesinde faaliyet gösteren/gösterecek olan KOBİ’ler faydalanabilecektir. Toplam bütçesi 15.000.000 TL olan Program kapsamında, başvuru sahiplerinin TR63 Bölgesindeki Vakıflar Bankası Şubeleri üzerinden kullanacakları 150.000 TL ile 1.500.000 TL arasındaki kredi, Vakıflar Bankası  “Vinov” uygulaması aracılığıyla kullandırılacaktır.

Her iki program için kullandırılacak kredi, ilk 6 ay geri ödemesiz, 18 ay taksitli toplam 24 ay içinde faizsiz olarak tahsil edilerek ilgili başvuru sahipleri desteklenecektir. Söz konusu destek programlarına ait başvuru rehberleri www.dogaka.gov.tr web adresinde yayınlanmıştır.

Üyelerimize önemle duyurulur.

OSMANİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI

İlgili Yazılar
Duyurular

Türkiye Kreatif Ekonomi Zirvesi Daveti

TOBB tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; Bilindiği üzere Türkiye Odalar ve…
Devamı
Duyurular

E-Birliktelik Kampanyası

TOBB tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; Ticaret Bakanlığından Birliğimize…
Devamı
Duyurular

SEECO Proje Teklif Çağrısı

DOĞAKA tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; Avrupa Birliği’nin FRIT…
Devamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicEnglishTurkish