Duyurular

DOĞAKA   2023 Yılı Faizsiz Kredi Desteği Programları (MAKİNE, YAZILIM) Mali Destek Programları Duyurusu

DOĞAKA tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden;

T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, 2023 Yılı Makine İmalat Sanayisinin Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (MAKİNE) ve 2023 Yılı Yazılım Sektörünün Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (YAZILIM) kapsamında Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illeri için destek programları ilan etmiştir.

1.  2023 Yılı Makine İmalat Sanayisinin Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (MAKİNE)

2023 Yılı Makine İmalat Sanayisinin Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı’nın (MAKİNE) temel amacı makine imalat sanayisinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin yenilikçi ve sürdürülebilir üretim anlayışı ile rekabet edebilirliklerinin güçlendirilmesidir. Program bu amaç doğrultusunda Makine İmalat Sanayisinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin,

Verimliliğini artırmaya yönelik teknoloji altyapısının geliştirilmesi,

Yeşil ve dijital dönüşümüne katkı sağlanması,

İhracat kapasitesinin artırılması ve/veya ithal ikame ine üretiminin desteklenmesi temel öncelikleri çerçevesinde uygulanacaktır.

Program için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 40.000.000 TL olup, proje başına asgari 300.000 TL, azami 3.000.000 TL destek sağlanacaktır. Program rehberi Ajansın web sayfasında yayınlanmış olup Program rehberi ekinde sunulan NACE kodları kapsamında faaliyet gösteren/gösterecek KOBİ’ler programa başvuru yapabilecektir. Program kapsamında her başvuru sahibi en fazla 1 proje başvurusunda bulunabilecektir.

3.  2023 Yılı Yazılım Sektörünün Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (YAZILIM)

2023 Yılı Yazılım Sektörünün Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (YAZILIM) temel amacı TR63 Bölgesinde yazılım sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin rekabet edebilirliklerinin güçlendirilmesidir. Program bu amaç doğrultusunda yazılım sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerde,

Ürün ve hizmet çeşitliliğinin artırılması,

Verimliliği artırmaya yönelik, fiziki, teknolojik ve genç istihdam odaklı beşeri altyapılarının geliştirilmesi, temel öncelikleri çerçevesinde uygulanacaktır.

Program için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 15.000.000 TL olup, proje başına asgari 150.000 TL, azami 1.500.000 TL destek sağlanacaktır. Program rehberi Ajansın web sayfasında yayınlanmış olup 62.01, 62.02 ve 62.09 ile NACE kodları kapsamında faaliyet gösteren/gösterecek KOBİ’ler Programa başvuru yapabilecektir. Program kapsamında her başvuru sahibi en fazla 1 proje başvurusunda bulunabilecektir.

Destek Programları İçin Ayrıntılı Bilgiler

Proje başvuruları e-Devlet Kapısı üzerinden kimlik doğrulama ile erişilebilen Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) (https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr/) üzerinden alınacak olup Program başvuruları için son tarih 27 Ocak 2023 saat 23.59’dur. Elektronik ortamda tamamlanan başvurulara ilişkin Taahhütnamenin e-imza ile imzalanması ya da e-imza ile imzalanamadığı hallerde Ajansa elden, posta ya da kargo ile teslimi için son tarih ise 3 Şubat 2023 saat 17.00’dır.

Programlara ilişkin toplantı takvimi önümüzdeki günlerde Ajans web sayfasında yayınlanacaktır. Destek programlara ilişkin rehber, toplantı takvimi ve diğer ilgili dokümanlara ilişkin detaylı bilgi için Ajans web sitesi www.dogaka.gov.tr’yi takip edebilirsiniz.

Makine destek başvuru rehberi için tıklayınız.

Eş Finansman Taahhütnamesi için tıklayınız.

Makine destek işletme EKG İşletme Mevcut Durum Tablosu için tıklayınız.

Yazılım destek başvuru rehberi için tıklayınız.

Yazılım EK G – İşletme Mevcut Durum Tablosu için tıklayınız.

Yazılım eş finansman taahhütnamesi için tıklayınız.

Üyelerimize önemle duyurulur.

OSMANİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI

İlgili Yazılar
DuyurularHaberler

TRADE WINDS Avrupa/Avrasya 2024

ABD Ticaret Bakanlığının her yıl gerçekleştirdiği Trade Winds Forumu bu yıl…
Devamı
Duyurular

Gümrük Vergilerinin askıya alınması hk.

TOBB tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; AB ya da Türk firmaları tarafından…
Devamı
Duyurular

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Soru Formu

TOBB tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden; Ekte bir örneği sunulan ilgi yazıda…
Devamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicEnglishTurkish