ÜLKE MASALARI BÜLTENİ

TOBB tarafından Odamıza gönderilen yazıya istinaden;

Bilindiği üzere ihracatçı firmalarımızın uluslararası rekabet güçlerinin artırılması, ihraç pazarlarındaki fırsatları değerlendirmeleri ve karşılaşabilecekleri engellere hazırlıklı olmalarını sağlamak doğrultusunda başta hedef ve öncelikli ülkeler olmak üzere firmalarımıza dış pazarlarla ilgili en güncel ve en doğru bilginin sağlanması ve çeşitli ülkelerde resmi kurumlar tarafından alınan ihracatımızı doğrudan etkileyebilecek kararlar hakkında güvenilir bilginin temini ihracatımızın gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır.

Ticaret Bakanlığı tarafından bu amaçla 2018 yılı Aralık ayı itibariyle “Ülke Masaları Bülteni” yayınlanmaya başlamıştır. Aylık periyotta yayınlanacak olan bültende dış pazarlarda ticaretimizi doğrudan veya dolaylı olarak etkileyebilecek düzeydeki kararlar (çeşitli ürünlere uygulanan gümrük vergilerinin yükseltilmesi, vergi dışı önlemler vb.) ile ticari faaliyetler ve etkinliklere ilişkin haberler yer alacaktır. Ayrıca bakanlıkça belirlenen hedef ve öncelikli ülkelerden başlamak üzere bültenin her sayısında seçilen ülkelere ihraç potansiyeli taşıyan ürünleri de içeren ülke bulgularına da yer verilmesi planlanmaktadır.

Ülke Masaları Bültenine TOBB web sayfası TOBB Birimleri sekmesi Dış Ekonomik İlişkiler Dairesi altındaki Dış Ticaret Müdürlüğü birim sayfasındaki “Ülke Masaları Bülteni ”bölümünden (https://www.tobb.org.tr/DisTicaretMudurlugu/Sayfalar/UlkeMasalaribulteni.php)ve Ticaret Bakanlığı Ülke Masaları (https://ticaret.gov.tr/yurtdisi-teskilati/ulke-masalari-bulteni) ve  duyurular bölümlerinden ulaşılabilecektir.

Üyelerimize duyurulur.

OSMANİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI

Facebookta Paylaş