Osmaniye'de 7 Ayda 91 Şirket Kuruldu

Osmaniye'de 7 Ayda 91 Şirket Kuruldu

Osmaniye'de bu yılın 7 ayında 91 şirketin kurulduğu bildirildi.Temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre %23 artışla 16 şirket kurulduğu,ayrıca 1 kooperatif, 5 gerçek kişi ticari işletmesi kurulurken, 4 şirket ve 1 kooperatifin tasfiye olduğu ve temmuz ayında kapanan şirket olmadığı belirtildi.

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi verilerini değerlendiren  Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı  Murat Teke "Temmuz Ayı Kurulan ve Kapanan Şirket İstatistiklerine" göre, 2017 yılının ilk 7 aylık döneminde Osmaniye'de 91 adet şirket kurulurken, bu şirketlerin sermayesinin ise toplam 19,1 milyon TL olduğunu belirtti.

 

OTSO Başkanı Teke, "9 ilde kurulan şirket sayısının bir önceki yıla göre azaldığı temmuz ayında  Osmaniye, kurulan şirket sayısında 40. sırada yer aldı. Osmaniye, ekonomik konjonktürün kötü, bölgesel ve küresel riskleri yüksek olduğu ve 44 ilimizde kurulan şirket sayısının bir önceki yıla göre azaldığı 2016 yılında, oransal olarak 51 ilden daha fazla şirket kurmuş,  Türkiye ortalaması ve bölgede komşu illerimizden daha iyi bir performans göstermişti" şeklinde konuştu.

Facebookta Paylaş