MİLLİ SAVNMA BAKANLIĞI ONAYLI TEDARİKÇİ FAALİYETİ DUYURUSU

Milli Savunma Bakanlığı tarafından gönderilen yazıya istinaden;

MSB Askeri fabrikalar Genel Müdürlüğünün Kanunun 3. Maddesi uyarınca yapacağı mal, hizmet ve danışmanlık hizmeti ile yapım işlerinde uygulanacak esas ve usullerin belirlendiği Bakanlar Kurulu kararı yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu bakanlar Kuruluna istinaden; Askeri fabrikaların mal ve hizmet alımı yapacağı firmaları kalite, teknik yeterlilik, finansal güç gibi kriterleri sağlayan tedarikçilerden alabilmesi amacıyla onaylı tedarikçi havuzu oluşturabilmesine imkân tanınmıştır.

MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne onaylı tedarikçi olmak isteyen tedarikçilerin başvuruları 11 Nisan 2018 tarihinden itibaren alınmaya başlamıştır.

31.12.2019 tarihinden sonra Bakanlar Kurulu Kararında belirtilen tutarları aşan alımların Belirli İstekliler arasında İhale Usulüne göre ve onaylı tedarikçilerden yapılması gerekmektedir.

Askeri fabrikalar Genel Müdürlüğüne bağlı ülkemizin çeşitli illerinde faaliyet gösteren 27 Askeri fabrikaya, söz konusu fabrikaların faaliyet alanları ile ilgili mal ve hizmet teslim etmek isteyebilecek üyelerimize önemle duyurulur.

OSMANİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI

Facebookta Paylaş